Green Card Çıkma Şansı Nasıl Artırılabilir?

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamak ve çalışma hakkını elde etmek isteyenlere tanınan bir hak olan Green Card, her yıl belirli bir dönemde başvuruya açılan ve milyonlarca insan arasından yalnızca 50.000 kişinin almaya hak kazandığı bir belgedir. Bir kura sonucu belirlenen bu süreç, istenilen evrakların ve belirli koşulların yerine getirilmesi sonucu tamamlanmaktadır. Bu belgeleri tamamlayan ve Green Card başvurusunda yerine getirilmesi gereken koşulların tamamlanmasının ardından herkes bu karta başvurabilmektedir.

Sürecin ardından başvuru sonrasındaki kurada seçilen kişiler, 1 ila 5 yıl boyunca Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamaya ve çalışmaya hak kazanmaktadır. Başvuru sürecinde müracaatta bulunan herkes eşit görülmektedir. Başvuruda bulunan kimse, bir başkasına göre daha avantajlı görülmemektedir. Fakat başvuru sürecinde belirli avantajlar bulunmaktadır. Bu da başvuruyu bir uzmanla birlikte yapmaktadır. Başvuru sürecinde ortaya çıkabilecek sorunlara hızlı reaksiyon vermek ve en doğru şekilde çözümler bulmak adına Green Card çıkma sansı arttırılabilmektedir. Peki Green Card çıkma şansı nasıl arttırılır?

Green Card çıkma şansını arttırmak isteyenlere verilecek en büyük ve en doğru tavsiye bir uzmanla birlikte bu süreci yönetmeleridir. Başvuru esnasındaki tüm süreçlerde yardımcı olacak bir uzman ile yürütülen süreçlerde Green Card çıkma olasılığı arttırılabilmektedir. Zira bir uzmanın göstereceği yolu izleyen başvuru sahipleri, herhangi bir sorun karşısında uzman görüşü alarak, sorunların üstesinden gelebilmektedir.

Bu noktada GreenCard başvurusunda bulunacak kişilere en doğru desteği veren www.dvprogram.com.tr, başvuru sürecini sorunsuz bir şekilde geçirmeye yardımcı olmaktadır. Özenli bir şekilde başvuruda bulunacak kişilere destek olan ve süreç boyunca oluşacak tüm sorunları çözmede en doğru adımları atan www.dvprogram.com.tr, Green Card çıkma ihtimalini arttırmak isteyenlere profesyonel çözümler sunmaktadır. Green Card başvuru avantajlarını elde etmek isteyenlerin mutlaka www.dvprogram.com.tr’den bilgi alması gerekmektedir. Aynı zamanda bu site üzerinde başvurunun nasıl yapılacağına dair destek de alınabilmektedir. Örneğin türe göre, birden çok senelik başvuru paketi için bilgi alınabilmekte ya da 5 senelik başvuru için destek sağlanabilmektedir.

Green Card Çıkması İçin Neler Yapılmalıdır?

Green Card çıkması için belirli prosedürlerin yerine getirilmiş olması ve belli başlı kriterlerin tamamlanmış olması gerekmektedir. Başvuru sürecinde istenilen evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmasının ardından süreç başlatılmaktadır. Buna göre, Green Card başvurusu yaparken tamamlanmış olması gereken koşullar şunlardır;

  • Başvuru sahibi 18 yaşını doldurmuş olmalıdır.
  • Başvuruda bulunacak olan kimsenin lise mezunu olması ya da bu seviyedeki bir eğitim kurumundan resmi evrak alması gerekmektedir.
  • Başvuruda bulunacak olan kişinin profesyonel bir meslekte, Green Card süreci başlamadan önceki son 5 yılda en az 2 sene boyunca çalışmış olmalıdır.

Bu koşulları yerine getiren kişi, başvuruda talep edilen evrakları beyan edebilmektedir. Bu evraklar;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 50×50 mm boyutunda güncel, arka fonu beyaz ve gözlüksüz çekişmiş biyometrik fotoğraf
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • İkametgâh belgesi
  • Mezuniyet belgesi
  • Varsa eş ve 21 yaşından küçük tüm çocuklara ait biyometrik fotoğraftır.

İstenilen evrakların da yerine eksiksiz getirilmesinin ardından Green Card’a başvuru yapılabilmektedir. Fakat bu süreci sorunsuz bir şekilde atlatmak isteyenlere profesyonellerle çalışmaları tavsiye edilmektedir. Zira uzman görüşünün ve yönlendirmesinin olduğu Green Card başvuru sürecinde olumlu sonuç alma ihtimali artmaktadır.

Profesyonel Destek Almak Green Card Çıkma İhtimalini Artırır Mı?

Green Card sürecinde herkes eşit şansa sahiptir. Başvuruda bulunacak olan kişiler, istenilen evrakları ve prosedürleri yerine getirdikleri takdirde şanslarının da yaver gitmesi sonucu Green Card almaya hak kazanmaktadır. Fakat Green Card süreci zorlu ve stresli bir dönemdir. Bu süreç içerisinde başvuruda bulunacak olan kişilerden bir dizi evrak talep edilmekte ve onları uygun şekilde tamamlamaları istenmektedir.

Yapılan bir araştırmaya göre, evrakların yanlış ve eksik tamamlanması sonucu, başvuru sahiplerinin %20’si kura seçimine kalmadan diskalifiye edilmektedir. Bu sebeple başvuru sürecinin profesyonel bir destek ile yürütülmesi gerekmektedir. Ortaya çıkacak sorunları hızlı bir şekilde çözmek ve en doğru şekilde evrakları teslim edebilmek adına profesyonel bir desteğin alınması başvuru sahiplerine önerilmektedir.

Öncesinde Başvuru Yapmış Olmak Green Card Çıkma Şansını Artırır Mı?

Green Card başvuru şansını arttırmanın en önemli yolu, bir de çok senelik başvuru paketini seçmektedir. 5 senelik başvuruda Green Card çıkma şansı oldukça artmaktadır. Fakat bunun dışındaki etkenler bir şans faktörü olarak görülmemektedir. Ancak, başvuru sürecindeki en önemli şeylerden biri sürece erkenden başlamaktır. Başvuru döneminde ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçebilmek adına bu sürecin en erken aşamada başlatılması gerekmektedir.