2023 Yılı Danışanlarımızdan

Her adımda sizinle birlikte,her zaman yanınızdayız.

GREEN CARD BAŞVURU

Green Card başvurusunda, lise ve dengi okul mezunları için iş tecrübesi aranmazken, diğer adaylar için en az 2 yıllık bir iş tecrübesine sahip olmanız ve bunu belgelemeniz gerekmektedir. Tüm ülke vatandaşları, Green Card başvurusunda eşit haklara sahiptir.

Green Card basvurusu her yıl yaklaşık 55 bin kişiye vatandaşlık hakkı tanınır ve sonuçlar, resmi siteden kişiye özel belirlenen şifre ile açıklanır. Green Card başvurusunda eksiksiz ve hatasız bir başvuru yapmak için danışman firmalarla çalışmak oldukça önemlidir.

UYGUNLUĞUNU KONTROL ET
Başvuru tarafımızca olumlu kabul edilirse 1499 TL hizmet bedeli mevcuttur.

Ad Soyad(Gerekli)
Ad Soyad
Eğitim Durumunuz
Telefon Numarası
✓ Valid number ✕ Invalid number
✓ Valid number ✕ Invalid number
Email
Doğum Tarihi(Gerekli)
Doğum Tarihi
Mesleğiniz

SÜREÇ YÖNETİMİNDE UZMAN

3 göz kuralı ile hataların oluşmasını engeller, green card sürecinde herşeyin hazır olmasını sağlar.

Başvuru Yap

BAŞVURUNUN KABUL ALMASI

Diversity Visa Programı, 1990 yılında Amerikan hükümeti tarafından resmi olarak yürürlüğe girmiştir. Bu program kapsamında fazla sayıda göçmen veren bazı ülkeler buradan çıkarıldı. Böylece Türkiye gibi az göçmen veren ülkelerin şansı artmış oldu. Bu sene zorunlu pasaport koşulu sebebiyle başvuranların daha da azalacağı öngörülüyor. Sadece bilgisayar üzerinden yapılan çekilişle, her sene 55.000 kişiye Green Card sahibi olma hakkı veriliyor. Dünya genelinde başvuru yapan birçok kişinin yanlış başvuru sebebiyle hazırlıkları çöpe gidiyor.

Başvuru Yap

Bugüne Kadar Pek Çok Arkadaşımızın Hayallerini Gerçekleştirdik

2023 yılı Green Card Green Card sürecini bizimle yürütüp Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşen değerli danışanlarımız;

Mükemmel Hizmet!

Green Card sürecimin başlangıcından itibaren bu yolculukta sürekli yanımda bulunup,
süreçte meydana gelen değişikliklere hızla müdahale ettiler.

Tüm sorularımı çözüme kavuşturduğunuz için minnettarım 🙏

Kurbet Ç.

Düşünmeden Başvuru Yapın

Görüştüğüm birçok firma arasından seçim yaptığım ve seçimimden dolayı çok memnun kaldığım danışmanlık hizmeti, pandemi dönemi gibi zorlu bir süreçte dahi beni başarıya ulaştırdığı için derin teşekkürlerimi sunuyorum.

Uğur K.

Sorunsuz Süreç

Yurtdışında yaşamam ve işim nedeniyle birden fazla ülkeden belge toplamam gereken durumda, tüm yazışmaları ve işlemleri onların üstlenmesi sayesinde süreci sorunsuz bir şekilde tamamladık.

Kesinlikle tavsiye ederim.

Cem G.

İlgili Ekip

Süreç hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığım için işlemlerimi bir şirket aracılığıyla tamamlamayı tercih ettim. Tüm süreç boyunca gösterdikleri ilgi ve alaka ile beni memnun ettiler. Sundukları hizmet ve gösterdikleri ilgi için teşekkürlerimi sunarım.

Şenay I.

Gitmeden İşimi Buldular

ABD’ye gitmeden önce işimi ayarlamaları sayesinde, vize sürecinden çok daha fazlasıyla memnun kaldım.

Green Card sürecinden ziyade, bu konuda ne kadar mutlu olduğumu belirtmek istiyorum; şu anda iş yerimden bu metni yazıyorum.

Batuhan O.

Sürece Hakimler

Süreci iyi bilmediğim için işlemlerimi bir şirket aracılığıyla tamamlamayı tercih ettim.
Süreç boyunca gösterdikleri ilgi ve alaka ile beni son derece memnun ettiler.

Sundukları hizmet ve gösterdikleri ilgi için minnettarım.

Halise Y.

Alamazsınız Demişlerdi

Pandemi nedeniyle gidemeyip haklarımızın yanacağını belirten önceki avukatlık firmasının ardından yaptığım araştırma sonucu bulduğum ve bizi kartlarımıza yeniden kavuşturan siz değerli ekibe teşekkürlerimi sunarım.

Mustafa Y.

ABD’ye giriş yaptık

Göçmen Vizesi almıştık fakat ABD’ye giriş için verilen 6 aylık süreyi kaçırmıştık. Tüm işlemlerimizi sorunsuz tamamladılar. Gösterdikleri güvenilir ve samimi yaklaşım için kendilerine teşekkür ediyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.

Asuman C.
Başvuru Yap

Green Card İle Hangi Haklara Sahip Olunur?

Başvuru süreci, çoğu kişinin ulaşabileceği şartlar altında düzenlenmiştir. Adayların en azından lise mezunu olmaları veya eşdeğer bir eğitim almış olmaları gerekmektedir. Eğer aday bu eğitim düzeyine sahip değilse, son beş yıl içinde en az iki yıl süreyle, uzmanlık veya belirli bir beceri gerektiren bir alanda çalışmış olması şarttır. Resmi bir yaş sınırı olmamakla birlikte, başvuru yapacak kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmaları beklenir.

Başvuranların İngilizce bilmesi zorunlu tutulmamakla birlikte, ABD’ye varıldığında karşılaşılabilecek zorlukları minimize etmek adına bu dilde kendinizi geliştirmeniz önerilir. Başvuranlardan herhangi bir maddi birikim veya mal varlığı şartı aranmaz.
2005 yılından itibaren başvurular yalnızca internet üzerinden kabul edilmekte, posta yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmamaktadır.

Evli bireyler, hem kendileri hem de eşleri adına başvurarak kazanma şanslarını ikiye katlayabilirler. Eğer çiftlerden biri seçilirse, bu hak tüm aile bireylerine de tanınmış olur.

 

Green Card başvurusu yaparken, verilen bilgilerin doğruluğu ve tamamlığı büyük önem taşır. Başvuru sürecindeki tüm adımların dikkatle ve eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Başvuruların yalnız internet aracılığıyla ve belirlenmiş zaman dilimlerinde gerçekleştirilmesi şarttır.

Green Card için yapılan başvuruda herkes eşit şansa sahiptir. Kazananlar, Amerika’ya taşınmak zorunda olmasalar da, Green Card’ı kaybetmemek adına vizenin verildiği tarihten itibaren ilk altı ay içinde bir kez ve sonrasında her yıl en az bir kez ABD’ye giriş yapmak zorundadırlar. ABD’ye yapılan girişler sonrası ülkede kalınan süre ise önem arz etmez.

Green Card başvurusunda, formun doğru ve eksiksiz doldurulması, çekilişi kazanmanız halinde sonraki işlemlerde herhangi bir engelle karşılaşmamanızı sağlayacak önemli bir adımdır. Başvurunuzun ilk aşamasında dikkatli bir şekilde hazırladığınız belgeler, kazandığınız takdirde vizenizi sorunsuz bir şekilde almanıza olanak tanır. Green Card sahibi olmanın faydaları nelerdir sorusunu daha detaylı bir şekilde ele alacak olursak;

 • Amerika’ya dilediğiniz gibi girip çıkabilme hakkına sahip olmanın yanı sıra, Kanada ve Meksika’ya da vizesiz bir şekilde giriş yapabilirsiniz.
 • Devlet tarafından eğitim için sunulan burs veya indirim gibi haklardan yararlanabilirsiniz.
 • Üniversite ücretleri Green Card sahipleri için daha uygundur.
 • Ek bir çalışma iznine ihtiyaç duymadan Amerika’da çalışabilirsiniz.
 • Bazı pozisyonlar sadece ABD vatandaşları veya Green Card sahiplerine verildiği için daha fazla seçeneğiniz olur.
 • Kendi işinizi veya şirketinizi kurabilirsiniz.
 • Amerika’da çalışma sürenizi doldurup emekli olabilirsiniz.
 • Green Card sahibi olduktan sonra yapılacak olan göçmenlik kural değişiklikleri sizi etkilemez.
 • Oy kullanma hakkı dışında bir Amerika vatandaşının sahip olduğu tüm haklara sahip olursunuz.
 • İlerleyen süreçte ABD vatandaşı olmak için başvuru yapabilirsiniz.
 • Bankalar kredi vermeden önce uzun süreli vize veya yeşil kart talep edeceği için ev satın almak için kredi çekme imkanınız artar.
 • Derhal veya eyalet seçimlerle ilgili siyasi kampanyaları destekleyebilirsiniz.
 • Tüm Amerika vatandaşları gibi mülk veya araç sahibi olabilirsiniz.

Green Card başvurusu yapmak, tek başına herhangi bir hak tanımaz. Fakat çekilişte kazanmanız durumunda, genellikle Amerika vatandaşlarına özgü birçok avantajdan faydalanma imkanı bulursunuz.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşama, iş kurma, çalışma, eğitim görme ve sınırsız oturma izni elde etme gibi olanaklar, Green Card sahibi olmanın sağladığı temel faydalardır. 5 yıl sonunda, belirli koşulların karşılanması halinde, yeşil kart sahipleri Amerika vatandaşlığı için başvuruda bulunabilir ve eğer kendi ülkeleri izin verirse, çifte vatandaşlık hakkına da sahip olabilirler.

Green Card başvuruları, dünya genelinde yaklaşık 47 ülkenin vatandaşları tarafından kabul edilmektedir, dolayısıyla başvuru yapmadan önce hangi ülkelerin katılabileceğini öğrenmek önemlidir. Türkiye de bu ülkeler arasında yer almakta ve çekilişler tamamen bilgisayar tarafından rastgele gerçekleştirilmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri’nin resmi web sitesi üzerinde, başvuru formunun işleme alınma süresi güncellenerek paylaşılmaktadır. Başvurunuzu tamamlayıp katılımınızı onayladıktan sonra, yıllık olarak gerçekleştirilen çekiliş gününü beklemek zorundasınız. Her yıl sadece bir kez başvuru hakkınız bulunmakta ve birden fazla başvuru yapan kişiler otomatik olarak diskalifiye edilirler.

Her yıl Ekim ve Kasım aylarında, Green Card başvuruları yalnızca internet üzerinden alınır. Katılımınız tek seferle sınırlıdır ve yanlış bilgi girerseniz düzeltilme imkanınız olmadığı için başvurunuzu titizlikle yapmanız gerekmektedir. Yanlış veya eksik bilgiler nedeniyle pek çok aday başvuru aşamasında elenmektedir. Sistem üzerindeki yoğunluğu önlemek adına başvurunuzu mümkün olduğunca erken bir tarihte yapmak, olası sistem hatalarından etkilenmemenizi sağlar.

Başvurunuzu tamamladığınızda, sistem size bir onay kodu verecektir. Bu kodu kaydedin ve güvenli bir yerde saklayın çünkü sonuçları sorgularken bu numaraya ihtiyacınız olacak. Eğer onay numaranızı kaybederseniz, sistem üzerinden “onay numaramı kaybettim” seçeneğini seçerek, kişisel bilgileriniz ve e-posta adresiniz aracılığıyla numaranıza tekrar ulaşabilirsiniz.

Çekilişi kazanmanız halinde, ABD’den başvuru sırasında belirttiğiniz adrese resmi evrakların bulunduğu bir zarf gönderilecektir. Bu zarfta, vize işlemlerinizi nasıl yürüteceğinize dair önemli bilgiler bulunacaktır.

Başvuru Yap
Her adımda sizinle birlikte, her zaman yanınızdayız
Başvuru Yap

Tarafından tescillidir

GREEN CARD BAŞVURU

Green Card başvurusunda, ilköğretim mezunları için 2 yıllık bir iş tecrübesine sahip olmanız, lise ve dengi okul mezunları için iş tecrübesi aranmamaktadır. 5 Yıl boyunca ABD’de yaşama hakkından sonra ABD vatandaşı olma hakkını sağlar.

Green Card basvurusu her yıl yaklaşık 55 bin kişiye vatandaşlık hakkı tanınır ve sonuçlar, resmi siteden kişiye özel belirlenen şifre ile açıklanır. Green Card başvurusunda eksiksiz ve hatasız bir başvuru yapmak için danışman firmalarla çalışmak oldukça önemlidir.

UYGUNLUĞUNU KONTROL ET
Başvuru tarafımızca olumlu kabul edilirse 1499 TL hizmet bedeli mevcuttur.

Ad Soyad(Gerekli)
Ad Soyad
Eğitim Durumunuz
Telefon Numarası
✓ Valid number ✕ Invalid number
✓ Valid number ✕ Invalid number
Email
Doğum Tarihi(Gerekli)
Doğum Tarihi
Mesleğiniz

SÜREÇ YÖNETİMİNDE UZMAN

3 göz kuralı ile hataların oluşmasını engeller, green card sürecinde herşeyin hazır olmasını sağlar.

GREEN CARD BAŞVURUSUNUN KABUL ALMASI

Amerikan Hükümeti 1990 yılından itibaren Diversity Visa Program’ıni resmi olarak yürürlüğe koydu. Böylece fazla sayıda göçmen veren bazı ülkeler bundan çıkarıldı. Türkiye gibi az sayıda göçmen veren ülkelerin şansı daha da yükselmiş oldu. Ayrıca bu yıl zorunlu pasaport ile başvuruların çok daha azalacağı öngörülmekte. Her yıl sadece bilgisayarla yapılan çekilişle 55.000 kişiye bu hak verilmektedir. Yanlış yapılan başvuru işlemleri sonucunda Dünya genelinde başvuru yapan vatandaşların başvuruları çöpe gitmektedir.

Başvuru Yap

Bugüne Kadar Yüzlerce Dostumuzu Hayallerine Kavuşturduk

2023 yılı Green Card başvurusunu bizimle yaparak Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşen danışanlarımız

Mükemmel Hizmet!

Green Card sürecimin başlangıcından itibaren bu yolculukta sürekli yanımda bulunup, süreçte meydana gelen değişikliklere hızla müdahale ederek, tüm sorularımı çözüme kavuşturduğunuz için minnettarım 🙏

Kurbet Ç.

Düşünmeden Başvuru Yapın

Görüştüğüm birçok firma arasından seçim yaptığım ve seçimimden dolayı çok memnun kaldığım danışmanlık hizmeti, pandemi dönemi gibi zorlu bir süreçte dahi beni başarıya ulaştırdığı için derin teşekkürlerimi sunuyorum.

Uğur K.

Sorunsuz Süreç

Yurtdışında yaşamam ve işim nedeniyle birden fazla ülkeden belge toplamam gereken durumda, tüm yazışmaları ve işlemleri onların üstlenmesi sayesinde süreci sorunsuz bir şekilde tamamladık. Kesinlikle tavsiye ederim.

Cem G.

İlgili Ekip

Süreç hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığım için işlemlerimi bir şirket aracılığıyla tamamlamayı tercih ettim. Tüm süreç boyunca gösterdikleri ilgi ve alaka ile beni memnun ettiler. Sundukları hizmet ve gösterdikleri ilgi için teşekkürlerimi sunarım.

Şenay I.

Gitmeden İşimi Buldular

ABD’ye gitmeden önce işimi ayarlamaları sayesinde, vize sürecinden çok daha fazlasıyla memnun kaldım. Green Card sürecinden ziyade, bu konuda ne kadar mutlu olduğumu belirtmek istiyorum; şu anda iş yerimden bu metni yazıyorum.

Batuhan O.

Sürece Hakimler

Süreci iyi bilmediğim için işlemlerimi bir şirket aracılığıyla tamamlamayı tercih ettim. Süreç boyunca gösterdikleri ilgi ve alaka ile beni son derece memnun ettiler. Sundukları hizmet ve gösterdikleri ilgi için minnettarım.

Halise Y.

Alamazsınız Demişlerdi

Pandemi nedeniyle gidemeyip haklarımızın yanacağını belirten önceki avukatlık firmasının ardından yaptığım araştırma sonucu bulduğum ve bizi kartlarımıza yeniden kavuşturan siz değerli ekibe teşekkürlerimi sunarım.

Mustafa Y.

ABD’ye giriş yaptık

Göçmen Vizesi almıştık fakat ABD’ye giriş için verilen 6 aylık süreyi kaçırmıştık. Tüm işlemlerimizi sorunsuz tamamladılar. Gösterdikleri güvenilir ve samimi yaklaşım için kendilerine teşekkür ediyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.

Asuman C.


Green Card İle Hangi Haklara Sahip Olunur?

Başvuru süreci, çoğu kişinin ulaşabileceği şartlar altında düzenlenmiştir. Adayların en azından lise mezunu olmaları veya eşdeğer bir eğitim almış olmaları gerekmektedir. Eğer aday bu eğitim düzeyine sahip değilse, son beş yıl içinde en az iki yıl süreyle, uzmanlık veya belirli bir beceri gerektiren bir alanda çalışmış olması şarttır. Resmi bir yaş sınırı olmamakla birlikte, başvuru yapacak kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmaları beklenir.

Başvuranların İngilizce bilmesi zorunlu tutulmamakla birlikte, ABD’ye varıldığında karşılaşılabilecek zorlukları minimize etmek adına bu dilde kendinizi geliştirmeniz önerilir. Başvuranlardan herhangi bir maddi birikim veya mal varlığı şartı aranmaz.
2005 yılından itibaren başvurular yalnızca internet üzerinden kabul edilmekte, posta yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmamaktadır.

Evli bireyler, hem kendileri hem de eşleri adına başvurarak kazanma şanslarını ikiye katlayabilirler. Eğer çiftlerden biri seçilirse, bu hak tüm aile bireylerine de tanınmış olur.

 

Green Card başvurusu yaparken, verilen bilgilerin doğruluğu ve tamamlığı büyük önem taşır. Başvuru sürecindeki tüm adımların dikkatle ve eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Başvuruların yalnız internet aracılığıyla ve belirlenmiş zaman dilimlerinde gerçekleştirilmesi şarttır.

Green Card için yapılan başvuruda herkes eşit şansa sahiptir. Kazananlar, Amerika’ya taşınmak zorunda olmasalar da, Green Card’ı kaybetmemek adına vizenin verildiği tarihten itibaren ilk altı ay içinde bir kez ve sonrasında her yıl en az bir kez ABD’ye giriş yapmak zorundadırlar. ABD’ye yapılan girişler sonrası ülkede kalınan süre ise önem arz etmez.

Green Card başvurusunda, formun doğru ve eksiksiz doldurulması, çekilişi kazanmanız halinde sonraki işlemlerde herhangi bir engelle karşılaşmamanızı sağlayacak önemli bir adımdır. Başvurunuzun ilk aşamasında dikkatli bir şekilde hazırladığınız belgeler, kazandığınız takdirde vizenizi sorunsuz bir şekilde almanıza olanak tanır. Green Card sahibi olmanın faydaları nelerdir sorusunu daha detaylı bir şekilde ele alacak olursak;

 • Amerika’ya dilediğiniz gibi girip çıkabilme hakkına sahip olmanın yanı sıra, Kanada ve Meksika’ya da vizesiz bir şekilde giriş yapabilirsiniz.
 • Devlet tarafından eğitim için sunulan burs veya indirim gibi haklardan yararlanabilirsiniz.
 • Üniversite ücretleri Green Card sahipleri için daha uygundur.
 • Ek bir çalışma iznine ihtiyaç duymadan Amerika’da çalışabilirsiniz.
 • Bazı pozisyonlar sadece ABD vatandaşları veya Green Card sahiplerine verildiği için daha fazla seçeneğiniz olur.
 • Kendi işinizi veya şirketinizi kurabilirsiniz.
 • Amerika’da çalışma sürenizi doldurup emekli olabilirsiniz.
 • Green Card sahibi olduktan sonra yapılacak olan göçmenlik kural değişiklikleri sizi etkilemez.
 • Oy kullanma hakkı dışında bir Amerika vatandaşının sahip olduğu tüm haklara sahip olursunuz.
 • İlerleyen süreçte ABD vatandaşı olmak için başvuru yapabilirsiniz.
 • Bankalar kredi vermeden önce uzun süreli vize veya yeşil kart talep edeceği için ev satın almak için kredi çekme imkanınız artar.
 • Derhal veya eyalet seçimlerle ilgili siyasi kampanyaları destekleyebilirsiniz.
 • Tüm Amerika vatandaşları gibi mülk veya araç sahibi olabilirsiniz.

Green Card başvurusu yapmak, tek başına herhangi bir hak tanımaz. Fakat çekilişte kazanmanız durumunda, genellikle Amerika vatandaşlarına özgü birçok avantajdan faydalanma imkanı bulursunuz.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşama, iş kurma, çalışma, eğitim görme ve sınırsız oturma izni elde etme gibi olanaklar, Green Card sahibi olmanın sağladığı temel faydalardır. 5 yıl sonunda, belirli koşulların karşılanması halinde, yeşil kart sahipleri Amerika vatandaşlığı için başvuruda bulunabilir ve eğer kendi ülkeleri izin verirse, çifte vatandaşlık hakkına da sahip olabilirler.

Green Card başvuruları, dünya genelinde yaklaşık 47 ülkenin vatandaşları tarafından kabul edilmektedir, dolayısıyla başvuru yapmadan önce hangi ülkelerin katılabileceğini öğrenmek önemlidir. Türkiye de bu ülkeler arasında yer almakta ve çekilişler tamamen bilgisayar tarafından rastgele gerçekleştirilmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri’nin resmi web sitesi üzerinde, başvuru formunun işleme alınma süresi güncellenerek paylaşılmaktadır. Başvurunuzu tamamlayıp katılımınızı onayladıktan sonra, yıllık olarak gerçekleştirilen çekiliş gününü beklemek zorundasınız. Her yıl sadece bir kez başvuru hakkınız bulunmakta ve birden fazla başvuru yapan kişiler otomatik olarak diskalifiye edilirler.

Her yıl Ekim ve Kasım aylarında, Green Card başvuruları yalnızca internet üzerinden alınır. Katılımınız tek seferle sınırlıdır ve yanlış bilgi girerseniz düzeltilme imkanınız olmadığı için başvurunuzu titizlikle yapmanız gerekmektedir. Yanlış veya eksik bilgiler nedeniyle pek çok aday başvuru aşamasında elenmektedir. Sistem üzerindeki yoğunluğu önlemek adına başvurunuzu mümkün olduğunca erken bir tarihte yapmak, olası sistem hatalarından etkilenmemenizi sağlar.

Başvurunuzu tamamladığınızda, sistem size bir onay kodu verecektir. Bu kodu kaydedin ve güvenli bir yerde saklayın çünkü sonuçları sorgularken bu numaraya ihtiyacınız olacak. Eğer onay numaranızı kaybederseniz, sistem üzerinden “onay numaramı kaybettim” seçeneğini seçerek, kişisel bilgileriniz ve e-posta adresiniz aracılığıyla numaranıza tekrar ulaşabilirsiniz.
Çekilişi kazanmanız halinde, ABD’den başvuru sırasında belirttiğiniz adrese resmi evrakların bulunduğu bir zarf gönderilecektir. Bu zarfta, vize işlemlerinizi nasıl yürüteceğinize dair önemli bilgiler bulunacaktır.

Başvuru Yap