WHASTAPP İLE SOR

Randevu Talep Et

Tarafından tescillidir

DS 260 FORMU

Green Card kazananların ilk doldurması gereken form olan DS-260 için bize ulaşın.

(Gerekli)
Konfirmasyon Numarası
Doğum Tarihi(Gerekli)
Doğum Tarihi
Email
Telefon
✓ Valid number ✕ Invalid number
✓ Valid number ✕ Invalid number

Green Card basvurusu onaylanan her ülke vatandaşı bu bu hizmetten yararlanabilir. Bilgileriniz kontrol edildikten sonra başvurunuzla ilgili her ihtimal incelenecek ve DS 260 formunda hataya neden olabilecek olasılıklar ortadan kaldırılacaktır. Bu işlemlerde eksik veya hatalı durumlar reddedilme ile sonuçlanabildiği için eksiksiz ve hatasız bir başvuru için danışman firmalarla çalışmanız çok önemlidir.

TELAFİSİ YOK!

Hiçbir aşamasında yanlışı kabul etmeyen bir süreç

2023 Yılı Danışanlarımızdan

Green Card DV-2024 sonuçları 6 mayıs 2023‘te belli oldu.

Green Card kazananların ilk yapması gereken şey Ds 260 formu doldurmak ve ilgili departmana iletmektir. Bu süreci herhangi bir hata yapmadan tamamlamanız için sizlere yardımcı olacağız.

Bu formun zaman kaybetmeden sistemin aktif olmasından hemen sonra doldurulması gerekir. DS-260 formu online web sitesi üzerinden doldurulur. Formu doldurduktan sonra çıktısını alıp saklamanız oldukça önemlidir. Bunun nedeni konsolosluk ile yapacağınız mülakat esnasında sizden bu belgenin doldurulmuş şekilde istenecek olmasıdır.

Ds 260 Nedir?

DS-260, ABD’ye göç etmek isteyen kişilerin doldurması gereken bir göçmen vizesi başvuru formudur. Bu form, ABD’ye kalıcı olarak taşınmayı planlayan kişilerin biyografik bilgilerini, iş deneyimlerini, eğitim geçmişlerini ve aile bağlantılarını içermektedir. Bunların dışında, adayların sağlık durumları, suç geçmişleri, ve diğer güvenlik konuları hakkında bilgi vermesi de gerekmektedir. DS 260 formu, ABD göçmenlik işlemleri için gereklidir ve göçmen vizesi başvurusunun önemli bir parçasını oluşturur.

Ds 260 Hizmetleri Nedir? Neleri Kapsar?

Ds 260 formunu doldurmak deneyim ve dikkat gerektiren bir iştir. Form dolumu sırasında hata yapılırsa tekrar düzenleme yapılabilir ancak formun tekrar düzenlemeye açılması en az birkaç gün, maksimum birkaç ay sürebilmektedir. Bu durum formun gönderim tarihinin değişmesine, vize randevusunun gecikmesine ve hak kayıplarına yol açabilir. Ds 260 hizmetleri sayesinde bu tarz olumsuz sonuçlardan profesyonel destek alarak kaçınabilirsiniz. Formun tek seferde ve hatasız bir şekilde doldurulması herhangi bir gecikmenin önüne geçebilmek için çok önemlidir. Çekilişi kazanan kişiler hala birer aday olarak değerlendirilir ve bu süreçte hata yapmanız hak kaybına neden olabilir.

Ds 260 Formu Nasıl Doldurulur?

Çekilişi sonucunda seçilenler arasında olmanız Green Card sahibi olacağınız anlamına gelmiyor. Toplamda 85 bin kişi seçiliyor olsa bunların 55 bini Green Card alabiliyor. Mülakat için randevu tarihi almış olsanız bile o tarih gelmeden önce 55 bin kişilik kotanın dolması halinde mülakat gerçekleşmeyecektir. Bu yüzden Ds 260 formunu hızlıca doldurup göndermeniz yeşil kart alma ihtimalinizi artıracaktır.

Ds 260 formu sadece İngilizce olarak doldurulmalıdır, bu konuda yeterli bilgi birikimine sahip değilseniz Ds 260 formu doldurma hizmeti satın almak size yardımcı olabilir.

İlgili formda temel olarak aşağıdaki başlıklar ile ilgili bilgiler talep edilir:

 • Kişisel bilgileriniz
 • Ailenizle alakalı bilgiler (Anne, baba, eş ve varsa çocuklarınız gibi)
 • 18 yaşınızdan sonra yaşadığınız tüm adresler ve mevcut posta adresiniz
 • Mesleğiniz, eğitim durumunuz, iş deneyiminiz ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yapmayı düşündüğünüz iş hakkında bilgiler
 • Adli geçmişiniz
 • Sağlık durumunuz
 • Askerlik durumunuz
 • Mevcutsa daha önce ABD’den SSN, vize veya davetler

Ds 260 Formu Doldururken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ds 260 eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Form doldururken verdiğiniz bilgiler doğru olmalıdır ki konsolosluk ile yapılacak mülakat sırasında her detay belgelenebilmelidir. Böyle bir durum yaşanması halinde diskalifiye olabilirsiniz. Cevabından emin olmadığınız sorulara hatalı yanıtlar vermektense boş bırakmanız daha iyi olacaktır. Konsolosluk mülakatı sırasında bu sorular ile ilgili açıklama talep edildiğinde tutarlı ve mantıklı açıklamalar ile eksikliklerinizi telafi etmeniz mümkün olabilir.

Problem oluşturabilecek bir diğer konu ise formu doldurduğunuz tarihteki medeni haliniz ile mülakat sırasındaki medeni durumunuz arasında farklılık olmasıdır. Bunun tam tersi veya Ds 260 form doldurma esnasında çocuğunuz yokken mülakat tarihinde bir veya birden fazla çocuğunuz olmuş olabilir. Olacakların veya olmasını planladıklarınızın formu doldururken bir önemi yoktur. Formu doldururken o tarihte durumunuz nasılsa o şekilde anlık doğru bilgiler kullanın.

Ds 260 formunuzu gönderdikten sonra “visa bulletin” adlı bülteni sık sık takip ederek numaranızın aktif olup olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca Green Card başvurusu yaparken belirttiğiniz adresinize de mülakat tarihi ve saati hakkında bilgiler bulunan bir mektup iletilecektir. Mülakat tarihiniz belirlendikten sonra sağlık, mali durum, güvenlik sorgulaması, medeni durum gibi konuları belgeleyecek evrakları hazırlamanız gerekli olacaktır. Tüm bu konularda Ds 260 danışmanlık hizmeti aldığınız firma sizlere destek olacaktır.

Ds 260 Formu Nasıl Gönderilir?

Form eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra Katılımcı Durum Kontrolü sayfasında yer alan adımlar takip edilerek Kentucky Konsolosluk Merkezi’ne iletilir. Çekiliş sonuçları paylaşıldıktan sonra Ds 260 formuna da online olarak erişebilirsiniz.

Formda yanlış bilgilere yer verdiğiniz tespit edildiği halde vizeniz büyük bir riske girer. Formda bulunan sorulara açık ve net yanıtlar verilmelidir. Formda yazdığınız her şeyden doğrudan sorumlu olursunuz ve hatalı bilgiler yüzünden vize hakkınızı kaybedebilirsiniz.

Ds 260 form gönderme işlemi oldukça kolay olsa da belirttiğimiz sebeplerden dolayı asıl dikkat edilmesi gereken adım formun nasıl doldurulduğudur. Özellikle İngilizce bilmiyor ve sorulara nasıl cevap vermeniz gerektiğinden emin olamıyorsanız kesinlikle bir danışmanlık firmasından destek almalısınız. Ds 260 danışmanlık hizmeti sizlerin üzerindeki sorumluluğu hafifletecek ve işlemlerinizin hızlıca tamamlanmasını sağlayacaktır. Çalıştığınız firmaya doğru ve net bilgiler vermenin hala sizin sorumluluğunuzda olduğunu da unutmamalısınız.

Ds 260 Formu İçin Gerekli Belgeler

Göçmen Vize Elektronik Başvuru Formu Ds 260 gerekli belgeler konusunda ekstra bir talepte bulunmaz. Ancak bunu mülakata giderken yanınızda olması gereken belgeler ile karıştırmayınız. Ds 260 formu konsolosluk mülakatına gideceğiniz tarihte yanınızda olması istenen belgelerden yalnızca biridir.

Görüşme günü yanınızda olması gereken belgeler şu şekildedir:

Pasaport

Formlar

Sağlık raporu

Ücretler

Pasaport teslim alma yeri kaydı

Nüfus kayıt örneği

Evlilik cüzdanı

Fotoğraflar

Boşanma belgesi

Ölüm kayıt örneği

Askerlik belgesi

Mahkeme ve hapis kayıtları

Diğer mahkeme kayıtları

Polis belgesi

Mali yardım kanıtları

Tercümeler

Yukarıdaki listenin tamamı ilgili resmi ABD web sitesinden alınmıştır. Maddeler hakkında detaylı bilgileri görmek için konsolosluğun resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ds 260 Form Kontrolü

Ds 260 form kontrolü süreç konusunda destek aldığınız firma tarafından yapılmalıdır. Herhangi bir aracı kullanmadan bu aşamaları yönetiyorsanız son derece dikkatli olmalı ve doğru yanıtlar verdiğinizden emin olmalısınız.

Ds 260 formu yeşil kart sürecinizin en kritik adımlarından olduğu için bu aşamada herhangi bir hataya yer vermeyin, mümkünse profesyonel yeşil kart hizmetleri satın alarak işlemlerinizi gönül rahatlığıyla tamamlayın.

DS 260

Hizmetleri Neleri Kapsar?

Başvurular ülkeler arasında farklılık göstermektedir. Uzmanlarımız size en uygun seçenekleri belirlemenizde yardımcı olacaktır.

BAŞVURUNUN KABUL ALMASI

1990 yılında Amerikan Hükümeti tarafından Diversity Visa Programı hayata geçirildi, bu sayede göçmen sayısı fazla olan bazı ülkeler program dışı bırakılırken, Türkiye gibi daha az göçmen gönderen ülkeler için fırsatlar arttı. Bu yıl, zorunlu pasaport gerekliliği nedeniyle başvuru sayısının düşeceği tahmin ediliyor. Her yıl gerçekleştirilen bilgisayar tabanlı çekiliş ile 55.000 kişiye göçmenlik hakkı tanınmaktadır. Ancak, hatalı başvurular sebebiyle dünya genelinde birçok kişinin başvurusu geçersiz sayılmaktadır.

Başla

Amerika’da Hayat Kurmak İsteyen Yüzlerce Kişiyi Hayallerine Kavuşturduk

Green Card başvuru sürecini bizimle yürütüp Amerika’ya yerleşen danışanlarımız birçok kişinin başvurusunun geçersiz olmasına neden olan DS260 formu konusunda hiçbir sorun yaşamadılar.

WHASTAPP İLE SOR

Tarafından tescillidir

DS 260 FORMU

Green Card kazananların ilk doldurması gereken form olan DS-260 için bize ulaşın.

Randevu Talep Et

(Gerekli)
Konfirmasyon Numarası
Doğum Tarihi(Gerekli)
Doğum Tarihi
Email
Telefon
✓ Valid number ✕ Invalid number
✓ Valid number ✕ Invalid number
TÜM AŞAMALARDA HER ZAMAN YANINIZDAYIZ


Green Card DV-2024 sonuçları 6 mayıs 2023‘te belli oldu.

Green Card kazananların ilk yapması gereken şey Ds 260 formu doldurmak ve ilgili departmana iletmektir. Bu süreci herhangi bir hata yapmadan tamamlamanız için sizlere yardımcı olacağız.

Bu formun zaman kaybetmeden sistemin aktif olmasından hemen sonra doldurulması gerekir. DS-260 formu online web sitesi üzerinden doldurulur. Formu doldurduktan sonra çıktısını alıp saklamanız oldukça önemlidir. Bunun nedeni konsolosluk ile yapacağınız mülakat esnasında sizden bu belgenin doldurulmuş şekilde istenecek olmasıdır.

Ds 260 Nedir?

DS-260, ABD’ye göç etmek isteyen kişilerin doldurması gereken bir göçmen vizesi başvuru formudur. Bu form, ABD’ye kalıcı olarak taşınmayı planlayan kişilerin biyografik bilgilerini, iş deneyimlerini, eğitim geçmişlerini ve aile bağlantılarını içermektedir. Bunların dışında, adayların sağlık durumları, suç geçmişleri, ve diğer güvenlik konuları hakkında bilgi vermesi de gerekmektedir. DS 260 formu, ABD göçmenlik işlemleri için gereklidir ve göçmen vizesi başvurusunun önemli bir parçasını oluşturur.

Ds 260 Hizmetleri Nedir? Neleri Kapsar?

Ds 260 formunu doldurmak deneyim ve dikkat gerektiren bir iştir. Form dolumu sırasında hata yapılırsa tekrar düzenleme yapılabilir ancak formun tekrar düzenlemeye açılması en az birkaç gün, maksimum birkaç ay sürebilmektedir. Bu durum formun gönderim tarihinin değişmesine, vize randevusunun gecikmesine ve hak kayıplarına yol açabilir. Ds 260 hizmetleri sayesinde bu tarz olumsuz sonuçlardan profesyonel destek alarak kaçınabilirsiniz. Formun tek seferde ve hatasız bir şekilde doldurulması herhangi bir gecikmenin önüne geçebilmek için çok önemlidir. Çekilişi kazanan kişiler hala birer aday olarak değerlendirilir ve bu süreçte hata yapmanız hak kaybına neden olabilir.

Ds 260 Formu Nasıl Doldurulur?

Çekilişi sonucunda seçilenler arasında olmanız Green Card sahibi olacağınız anlamına gelmiyor. Toplamda 85 bin kişi seçiliyor olsa bunların 55 bini Green Card alabiliyor. Mülakat için randevu tarihi almış olsanız bile o tarih gelmeden önce 55 bin kişilik kotanın dolması halinde mülakat gerçekleşmeyecektir. Bu yüzden Ds 260 formunu hızlıca doldurup göndermeniz yeşil kart alma ihtimalinizi artıracaktır.

Ds 260 formu sadece İngilizce olarak doldurulmalıdır, bu konuda yeterli bilgi birikimine sahip değilseniz Ds 260 formu doldurma hizmeti satın almak size yardımcı olabilir.

İlgili formda temel olarak aşağıdaki başlıklar ile ilgili bilgiler talep edilir:

 • Kişisel bilgileriniz
 • Ailenizle alakalı bilgiler (Anne, baba, eş ve varsa çocuklarınız gibi)
 • 18 yaşınızdan sonra yaşadığınız tüm adresler ve mevcut posta adresiniz
 • Mesleğiniz, eğitim durumunuz, iş deneyiminiz ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yapmayı düşündüğünüz iş hakkında bilgiler
 • Adli geçmişiniz
 • Sağlık durumunuz
 • Askerlik durumunuz
 • Mevcutsa daha önce ABD’den SSN, vize veya davetler

BAŞVURUNUN KABUL ALMASI

1990 yılında Amerikan Hükümeti tarafından Diversity Visa Programı hayata geçirildi, bu sayede göçmen sayısı fazla olan bazı ülkeler program dışı bırakılırken, Türkiye gibi daha az göçmen gönderen ülkeler için fırsatlar arttı. Bu yıl, zorunlu pasaport gerekliliği nedeniyle başvuru sayısının düşeceği tahmin ediliyor. Her yıl gerçekleştirilen bilgisayar tabanlı çekiliş ile 55.000 kişiye göçmenlik hakkı tanınmaktadır. Ancak, hatalı başvurular sebebiyle dünya genelinde birçok kişinin başvurusu geçersiz sayılmaktadır.

Ds 260 Ön Kontrol Formu için Tıkla

Amerika’da Hayat Kurmak İsteyen Yüzlerce Kişiyi Hayallerine Kavuşturduk

Green Card başvuru sürecini bizimle yürütüp Amerika’ya yerleşen danışanlarımız birçok kişinin başvurusunun geçersiz olmasına neden olan DS260 formu konusunda hiçbir sorun yaşamadılar.

Ds 260 Formu Doldururken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ds 260 eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Form doldururken verdiğiniz bilgiler doğru olmalıdır ki konsolosluk ile yapılacak mülakat sırasında her detay belgelenebilmelidir. Böyle bir durum yaşanması halinde diskalifiye olabilirsiniz. Cevabından emin olmadığınız sorulara hatalı yanıtlar vermektense boş bırakmanız daha iyi olacaktır. Konsolosluk mülakatı sırasında bu sorular ile ilgili açıklama talep edildiğinde tutarlı ve mantıklı açıklamalar ile eksikliklerinizi telafi etmeniz mümkün olabilir.

Problem oluşturabilecek bir diğer konu ise formu doldurduğunuz tarihteki medeni haliniz ile mülakat sırasındaki medeni durumunuz arasında farklılık olmasıdır. Bunun tam tersi veya Ds 260 form doldurma esnasında çocuğunuz yokken mülakat tarihinde bir veya birden fazla çocuğunuz olmuş olabilir. Olacakların veya olmasını planladıklarınızın formu doldururken bir önemi yoktur. Formu doldururken o tarihte durumunuz nasılsa o şekilde anlık doğru bilgiler kullanın.

Ds 260 formunuzu gönderdikten sonra “visa bulletin” adlı bülteni sık sık takip ederek numaranızın aktif olup olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca Green Card başvurusu yaparken belirttiğiniz adresinize de mülakat tarihi ve saati hakkında bilgiler bulunan bir mektup iletilecektir. Mülakat tarihiniz belirlendikten sonra sağlık, mali durum, güvenlik sorgulaması, medeni durum gibi konuları belgeleyecek evrakları hazırlamanız gerekli olacaktır. Tüm bu konularda Ds 260 danışmanlık hizmeti aldığınız firma sizlere destek olacaktır.

Ds 260 Formu Nasıl Gönderilir?

Form eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra Katılımcı Durum Kontrolü sayfasında yer alan adımlar takip edilerek Kentucky Konsolosluk Merkezi’ne iletilir. Çekiliş sonuçları paylaşıldıktan sonra Ds 260 formuna da online olarak erişebilirsiniz.

Formda yanlış bilgilere yer verdiğiniz tespit edildiği halde vizeniz büyük bir riske girer. Formda bulunan sorulara açık ve net yanıtlar verilmelidir. Formda yazdığınız her şeyden doğrudan sorumlu olursunuz ve hatalı bilgiler yüzünden vize hakkınızı kaybedebilirsiniz.

Ds 260 form gönderme işlemi oldukça kolay olsa da belirttiğimiz sebeplerden dolayı asıl dikkat edilmesi gereken adım formun nasıl doldurulduğudur. Özellikle İngilizce bilmiyor ve sorulara nasıl cevap vermeniz gerektiğinden emin olamıyorsanız kesinlikle bir danışmanlık firmasından destek almalısınız. Ds 260 danışmanlık hizmeti sizlerin üzerindeki sorumluluğu hafifletecek ve işlemlerinizin hızlıca tamamlanmasını sağlayacaktır. Çalıştığınız firmaya doğru ve net bilgiler vermenin hala sizin sorumluluğunuzda olduğunu da unutmamalısınız.

Ds 260 Formu İçin Gerekli Belgeler

Göçmen Vize Elektronik Başvuru Formu Ds 260 gerekli belgeler konusunda ekstra bir talepte bulunmaz. Ancak bunu mülakata giderken yanınızda olması gereken belgeler ile karıştırmayınız. Ds 260 formu konsolosluk mülakatına gideceğiniz tarihte yanınızda olması istenen belgelerden yalnızca biridir.

Görüşme günü yanınızda olması gereken belgeler şu şekildedir:

Pasaport

Formlar

Sağlık raporu

Ücretler

Pasaport teslim alma yeri kaydı

Nüfus kayıt örneği

Evlilik cüzdanı

Fotoğraflar

Boşanma belgesi

Ölüm kayıt örneği

Askerlik belgesi

Mahkeme ve hapis kayıtları

Diğer mahkeme kayıtları

Polis belgesi

Mali yardım kanıtları

Tercümeler

Yukarıdaki listenin tamamı ilgili resmi ABD web sitesinden alınmıştır. Maddeler hakkında detaylı bilgileri görmek için konsolosluğun resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ds 260 Form Kontrolü

Ds 260 form kontrolü süreç konusunda destek aldığınız firma tarafından yapılmalıdır. Herhangi bir aracı kullanmadan bu aşamaları yönetiyorsanız son derece dikkatli olmalı ve doğru yanıtlar verdiğinizden emin olmalısınız.

Ds 260 formu yeşil kart sürecinizin en kritik adımlarından olduğu için bu aşamada herhangi bir hataya yer vermeyin, mümkünse profesyonel yeşil kart hizmetleri satın alarak işlemlerinizi gönül rahatlığıyla tamamlayın.

TELAFİSİ YOK!

Hiçbir aşamasında yanlışı kabul etmeyen bir süreç


DS 260 Sıkça Sorulan Sorular

DS-260, Green Card için başvuruda bulunan kişiler tarafından doldurulması gereken bir formdur. Form, kişisel ve iletişim bilgilerini, eğitim ve iş deneyimlerini, aile üyelerini ve diğer pek çok bilgiyi içermektedir.

DS-260 formunda yer alan tüm bilgiler gerçek olmalıdır ve tüm soruların cevaplanması zorunludur. Gereken tüm evrakları ve ekleri tamamlamanız gerekmektedir. Ayrıca form, gönderilmeden önce mutlaka dikkatli şekilde okuyup düzenlenmelidir.

DS-260 formunu elektronik ortamda doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi kaydedip daha sonrasında devam edebilirsiniz. Bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Formu doldururken yanlış bilgi verirseniz ve bunu düzenleyemezseniz başvurunuz reddebilebilir. Ayrıca verdiğiniz yanlış bilgiler dahilinde başvuru işlemleriniz süresiz şekilde askıya alınabilir.

Başvurunuz incelemeye alınır. Bu süreçte doldurduğunuz bilgilerin doğruluğu kontrol edilir ve belgeleriniz incelenir. Tüm bu süreçleri sorunsuz şekilde tamamladığınızda sizlere bir başvuru tarihi ve başvuru yeri belirtilecektir.

Ds-260 formunun doldurulması için resmi bir ücret yoktur. Ancak bu formu doğru ve başarılı bir şekilde doldurmak isterseniz danışmanlık ücreti ödeyebilirsiniz.

DS-260 mülakatının temel amacı, gelecekteki planlarınızı, ABD’ye neden gitmek istediğinizi ve geri dönüp dönmeyeceğiniz gibi bilgileri edinmektir. Bu mülakatta sizlere maddi durumunuz, çalışma deneyimleriniz, ailesel bilgileriniz ve eğitim bilgileriniz gibi doğrudan tanıma ve bilgilerinizin doğruluğunu teyit etme odaklı bir görüşme gerçekleştirilmektedir.

Başarılı bir DS-260 form doldurma işlemi oldukça önemlidir. Form doldurma işleminde yapılan tek bir yanlış işlemde bile başvurunuz reddedilebilmektedir. Bu sebeple profesyonel bir danışmanlık almak için biz, DV Program ile iletişime geçebilirsiniz.