DS 260 Formu Ödemesi Hakkında Bilgiler

DS 260 formu, Amerika vizesi almak için online ortamda mutlaka doldurulması gereken bir belgedir. Green Card almaya hak kazanan kişinin kişisel bilgilerini, iş ve okul deneyimlerini, finansal durumunu, aile bilgilerini beyan ettiği bu belge, çekiliş sonuçları açıklandıktan hemen sonra doldurulmalıdır. Vize randevuları, DS 260 formunun doldurulma tarihine bağlı olarak verilmektedir. Formun geç doldurulması veya hatalı şekilde tamamlanması durumunda Green Card hakkı kaybedilebilmektedir. Green Card almaya hak kazanan kişiler birer talihli olmalarına karşın vize kabulü için sürecin başarılı şekilde tamamlanması gerekmektedir.

DS 260 Formu İçin Ödeme Yapılmakta Mıdır?

DS 260 formu, Green Card çekiliş sonuçları açıklandıktan hemen sonra konsolosluğun resmi internet sitesinde yayınlanmaktadır. DS 260 form ödemesi bulunmamaktadır. Green Card almaya hak kazanan kişiler, DS 260 formunu ücretsiz şekilde gönderebilmektedir.

DS 260 Formu İçin Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

DS 260 formunu doldurmak için talep edilen danışmanlık ücreti, ilgili merkezin hizmet prosedürü kapsamında değişkenlik göstermektedir. Güncel DS 260 form ödeme miktarı, kişinin bekar, evli veya çocuklu olması durumunda değişmektedir. Ayrıca kişinin hangi aşamada danışmanlık hizmetine başvurduğu da önemli bir etmendir.

Vize danışmanlık merkezleri şu aşamalarda farklı ücretlendirme politikası uygulamaktadır:

  • Sadece DS 260 formunun doldurulması
  • DS 260 formunun doldurulması ve vize alana kadarki tüm aşamalar
  • DS 260 formu doldurulduktan sonra vize alana kadarki süreç

DS 260 Formu İçin Bekar ve Evli Ücret Farkları Nelerdir?

DS 260 formunda başvuru sahibinin doldurması gereken “kişisel bilgiler” alanı bulunmaktadır. Bu bölümde kişinin medeni hali ve ailesine yönelik doldurulması gereken alanlar da yer almaktadır. Başvuru sahibi evli ise DS 260 formuna eşine ait bilgileri eklemek zorundadır. Bu aşama, çocuk sahibi olanlar için de geçerlidir. Dolayısıyla DS 260 danışmanlık merkezleri, başvuru sahibinin medeni hali ve çocuk sahibi olup olmamasına bağlı olarak farklı fiyatlar talep etmektedir. Çünkü kişinin evli ve çocuk sahibi olması durumunda formun daha kapsamlı şekilde doldurulması gerekecektir. Bu da danışmanlık süresini uzatmaktadır.

Vize danışmanlığı alanında hizmet veren DVprogram, alanında yetkin ve iyi derecede İngilizce bilen uzman kadrosu ile DS 260 formunun doldurulması ve sonrasında da en büyük destekçiniz olmaktadır. Binlerce kişinin Amerika’da istediği hayata ulaşmasını sağlayan DVprogram’dan online veya yüz yüze danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Dikkat ve deneyim gerektiren karmaşık bir süreci sizler için kolaylaştıran DVprogram, vize başvurunuzu şansa bırakmamaktadır. Siz de Amerika vizesi almak için danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız www.dvprogram.com.tr adresini ziyaret edin!