DS 260 Formu Gönderildikten Sonra

Amerika vize başvurusunun başarılı bir şekilde tamamlanması konusunda önemli bir basamak olan DS 260 formu, kişinin kendi bilgilerini özet şekilde beyan ettiği belgedir. Elektronik ortamda doldurulan DS 260 formu kişinin kişisel bilgilerini, iletişim bilgilerini, finansal durumunu, aile bilgilerini, iş ve eğitim deneyimlerini içermektedir. DS 260 formu gönderildikten sonraki süreç, vize işlemlerinin başarılı şekilde tamamlanması için son derece önemliyken başvuru sahiplerinin gerçekleştirmeleri gereken bir dizi adıma sahiptir.

DS 260 Formu Ardından Süreç Nasıl İşlemektedir?

Green Card almaya hak kazanan kişilerin tamamlamaları gereken ilk adım DS 260 formunu doldurmaktır. Çekiliş sonuçlarının duyurulmasının hemen ardından DS260 formu web sitesi üzerinden yayınlanmaktadır. DS 260 formu gönderildikten sonraki süreçte kişiye vize randevusu verilmektedir. Bu randevu, konsolosluk yetkililerinin formu incelediğini ve kişiyi uygun bulduğunu ifade etmektedir.

Amerika vize randevusu oluşturulan kişi, talep edilen belge ve beyannameleri hazırlamalıdır. Başvuru sahibinin randevu saatinde konsoloslukta bulunması son derece önemlidir. Bu aşamada başvuru sahiplerine kişisel bilgilerine yönelik sorular yöneltilmektedir.

DS 260 Formunu Gönderdim Herhangi Bir Haber Gelmedi

Her yıl binlerce kişi Green Card başvurusu yapmakta ve yalnızca bir kısmı Amerika’da yaşama hakkına sahip olmaktadır. Vize işlemlerinin hızlı ilerleyebilmesi için Green Card sonuçları açıklandıktan hemen sonra DS 260 formu başarılı bir şekilde doldurulmalıdır. Amerika vizesi randevuları, DS 260 formunun gönderilme tarihi dikkate alınarak verilmektedir. Form eksik, hata ve yanlış olmadan başarılı şekilde doldurulmuş ise en kısa sürede randevu alınabilmektedir. Ancak eksik ve hatalar bulunuyor ise form kilidi açılmakta ve başvuru sahibinin eksikleri gidermesi talep edilmektedir.

DS 260 formunu gönderdikten sonra herhangi bir haber gelmedi ise başvuru durumunuzu kontrol etmeniz gerekmektedir. Gönderdiğiniz formda eksik veya hata tespit edilmiş olabilir. Bu tür durumlarda formdaki hataları gidererek yeniden göndermeniz beklenmektedir.

DS 260 formunun ardından dönüş alamadıysanız yaptığınız yanlışlar vize almanıza engel olabilir. Bu tür sorunlar ile karşılaşmamanız için vize danışmanlık merkezlerinden profesyonel destek almanız önerilmektedir. Vize şansınızı artırmak istiyorsanız DS 260 formunu doldurmadan önce destek almalısınız.

Binlerce kişinin Amerika’da yaşama ve çalışma hayaline kavuşmasını sağlayan DVprogram, vize danışmanlığı alanındaki bilgi ve deneyimi ile DS 260 formu için de destek sunmaktadır. Green Card almaya hak kazandıysanız hala aday olduğunuzu unutmayın ve vizenizi riske atmayın!

DS 260 Formu Geri Dönüşü Mail ile Mi Yoksa Posta Yolu ile Mi Yapılmaktadır?

DS 260 formu için bilgilendirme iletişim bilgilerinizde yer verdiğiniz kanallar üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle geri dönüşü hem mail hem de posta yolu ile alabilirsiniz. DS 260 formunu dolduran kişiler, başvuru durumunu belirli aralıklarla sistemden kontrol etmelidir.