Danışmanlık Hizmeti Almanın Green Card Mülakatına Faydası Var Mıdır?

Green Card danışmanlığı ve mülakat hakkında destek almak, adayların tüm süreç içerisinde en sık merak ettikleri konuların başında yer almaktadır. Hayatını Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde sürdürmek isteyen kişiler için en avantajlı yöntemlerin başında Green Card programları yer almaktadır. Bu program sayesinde federal hükümet yetkilileri tarafından gerçekleştirilen kura çekilişleri ve sonucunda kazanan adaylara resmi olarak göçmen unvanının verilmesi ile birlikte daimi oturum iznine sahip olunmaktadır.

Green Card başvuruları, gerekli kriterleri taşıyan herkes tarafından yapılabilmektedir. Aynı zamanda formu eksiksiz, doğru ve belirtilen tarihler arasında teslim eden tüm adaylar kurada yer alma şansına sahip olmaktadır. Ancak özellikle ilk kez başvuru yapacak olan adayların başvuru formunda hata yapmamaları adına, bu süreçten itibaren Green Card danışmanlık hizmeti almaları tavsiye edilmektedir.

Kura sonucunda kazanan adayların DS-260 formunu doldurmaları ve ardından konsolosluk yetkilileri tarafından gerçekleştirilecek olan görüşmelere katılmaları gerekmektedir. Bu formun doğru şekilde doldurulması ve Green Card mülakatı sırasında hazırlıklı olunması ise kişilerin vize onayı almaları konusunda büyük bir avantaj sağlamaktadır. Çünkü adaylar, izlemeleri gereken adımlar ve hazırlanmaları gereken sorular karşısında bilgi sahibi olma fırsatına erişim sağlayabilmektedir.

Green Card Danışmanlığında Mülakat Soruları Hakkında Detaylı Bilgi Verilir Mi?

Green Card danışmanlığı hizmetleri sunan firmaların profesyonellik alanları, başvuru süreçlerinde izlenmesi gereken adımlar ve mülakat görüşmeleri sırasında adaylara yöneltilen sorular üzerine gelişmiştir. Her aday hayatı boyunca yalnızca birkaç kez başvuru yapabilmektedir. Ancak firmalarda hizmet sunan donanımlı personeller, her sene binlerce adayın tecrübelerine şahit olmaktadır. Bu sayede mülakatlar sırasında karşılaşılması muhtemel olan sorular ve talepler karşısında hazırlıklı olunması avantajını doğrudan sunmaktadır.

Green Card danışmanlığı hizmetleri kapsamında her adayın dosyaları ayrı ayrı incelenmektedir. Bu sayede mülakatlarda hangi soruların üzerinde durulması gerektiği ya da hangi yanıtlar karşısında kanıt belgelerinin sunulması gerektiği gibi konularda profesyonel bir desteğin sağlanması mümkün hale gelmektedir. Böylece adayların mülakat sonucunda vize onayı alma konusundaki şansları ciddi bir oranda artış göstermektedir.

Green Card danışmanlığı sağlayan firmalar, her mülakat sonrasında adaylar ile bir görüşme sağlamaktadır. Bu sayede yöneltilen soruların öğrenilmesi ve analiz edilmesi mümkün hale gelmektedir. Bu durum, hangi soruların daha sık şekilde sorulduğunun tespit edilmesi ve risk analizlerinin yapılması konularında gerçekçi veriler elde edilmesine imkan tanımaktadır. Aynı zamanda adaylar, en güncel prosedürler ve yaptırımlar hakkında pratik şekilde bilgi sahibi olma avantajını da elde etmektedir.

Green Card Danışmanlığı Alırsam Mülakatı Geçebilir Miyim?

Günümüzde Green Card başvurusu yapmayı planlayan ya da kura sonucunda kazanmış olan birçok aday, danışmanlık hizmetlerinden yararlanıp yararlanmama konusunda kararsızlıklar yaşamaktadır. Danışmanlık hizmetleri, kişilerin şartları ve kriterleri doğrultusunda vize onayı alabilmeleri için gerekli olan tüm prosedürlerin izlenmesi için rehberlik sağlamaktadır. Ancak mülakatın geçilmesi konusunda herhangi bir garantinin sunulması mümkün olmamaktadır. Çünkü vize mülakatları sırasında kişiler;

  • Beden dili ve mimikler,
  • Soruları yanıtlarken kullanılan ses tonu ve ruh hali,
  • Sorulara gerekenden daha uzun ya da kısa yanıtların verilmesi,
  • Mülakat için tercih eden kıyafetlerin uygunluğu,
  • Konsolosluk görevlilerine sergilenen tutum,
  • Mülakat görüşmesi için gidilen saat gibi birçok kritere bağlı olarak değerlendirilmektedir.

Vize danışmanlığı hizmetleri sunan firmalar, mülakatlar sırasında kişileri bekleyen tüm durum ve sorular karşısında gerekli bilgilendirmelerin yapılmasını sağlamaktadır. Fakat adayların heyecanlanması ya da farklı bir nedenden dolayı aktarılan bilgileri doğru şekilde kullanamamaları, başvuruların olumsuz şekilde sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Bu nedenle görüşmenin başladığı andan itibaren sonucu belirleyecek olan kişi, yine adayın kendisidir.