Amerika’da Hayatın Ucuz Olduğu Bölgeler Nereler?

Amerika’da bir hayat kurmak, günümüzde çoğu kişinin hayalleri arasında yer almaktadır. Ancak bu hayalin her zaman gerçeğe dönüşmesi mümkün olmamaktadır. Çünkü doğru seçimleri ve hamleleri yapmayan kişiler, Amerika’ya gitseler dahi burada diledikleri hayatı kuramayarak kendi ülkelerine dönme mecburiyetinde kalabilmektedir. Bu durumla karşılaşmak istemeyen kişiler ise bütçelerine en uygun olan yerleşim planını yapabilmek adına “Amerika’da hayatın ucuz olduğu bölgeler nereler?” sorusunun yanıtı hakkında çeşitli araştırmalar yapmaktadır.

Amerika, dünya çapında en geniş yüzölçümüne sahip olan ülkeler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda eyalet sistemi ile yönetilen ülke, her bölgesinde farklı geçim standartlarına sahiptir. San Francisco, New York, Miami ve Los Angeles gibi metropol yaşam alanlarında hayat oldukça pahalı olabilmektedir. Bu nedenle yeni bir yaşam kurmak isteyen kişilerin bütçeleri büyük oranda aşılabilmektedir.

Amerika’da hayatın ucuz olduğu ve yaşanabilir şartlara sahip olan çok sayıda bölge bulunmaktadır. Bu bölgeler ise; Ohio, Atlanta, Seattle, Georgia, Washington, Massachusetts, Boston, New York, Rochester, Wisconsin, Madison, Buffalo, Florida, Orlando, Cleveland, Nebraska, Lincoln, Texas, Austin, Pensilvanya, Pittsburgh ve Columbus olarak sıralanabilmektedir.

Amerika’nın Hangi Bölgesinde Daha Rahat Yaşanır?

Amerika Birleşik Devletleri, çok sayıda eyaletten oluşan ve her eyalette farklı prosedürlerin uygulandığı bir ülkedir. Bu nedenle ülke genelindeki tüm bölgelerde rahat bir yaşamın kurulması mümkün olmamaktadır. Özellikle farklı bir kültürün ögeleri ile yetişen kişiler, bazı bölgelerde ciddi adaptasyon sorunları yaşayabilmektedir.

Amerika’da maddi olarak rahat yaşam ve huzurlu bir hayat kurmak isteyen kişiler, yaşayacakları bölge hakkında çeşitli unsurları göz önünde bulundurarak karar vermelidir. Bu unsurları ise kısaca şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Bölgedeki istihdam oranı,
  • Genç nüfus oranı,
  • Belirlenen asgari ücret düzeyi,
  • Kiralık konut fiyatları,
  • Bölgede görülen suç oranları,
  • Bölgenin son birkaç yıl içerisinde gösterdiği gelişme ivmesi,
  • Alım gücü,
  • Bölge halkının inançları, fikirleri, politik görüşleri ve sahip oldukları benzeri sosyolojik ögelerdir.

Amerika’da rahat bir yaşam kurmak isteyen kişilerşn; Ohio, Georgia, Washington, Massachusetts, Wisconsin, New York, Florida, Pensilvanya, Nebraska ve Teksas’ın belirli bölgeleri hakkında araştıma yapmaları tavsiye edilmektedir. Bu sayede kurulan yeni hayatın maddi zorluklar yaşamadan olumlu imkanlar sunması mümkün olacaktır.

Amerika’da Kiraların En Uygun Olduğu Eyaletler Nerelerdir?

Amerika ev kiraları, birçok kişinin düşündüğünün aksine çok uygun değildir. Özellikle metropolitan bölgelerde uygulanan kira prosedürleri hayli maliyetli olabilmektedir. Bu durum ise yeni bir hayata başlamak isteyen kişilerin ciddi maddi zorluklar yaşamalarına neden olabilmektedir. Bu nedenle kişiler, Amerika’ya taşınmadan öncesinde detaylı araştırmalar yapmalı ve bütçeleri dahilinde en yaşanabilir imkanları sunan bölgelerdeki kiralık konutları araştırmalıdır.

Amerika’da kiraların en uygun olduğu bölgeler arasında; Batı Virginia, Arkansas, Alabama, Oklahoma, Kansas, Mississippi, Missouri, Iowa, Michigan, Kentucky, Indiana, Ohio, Wyoming, Wisconsin, New Mexico, Kuzey Carolina, Tennessee, Dakota, Montana, Güney Carolina, Pensilvanya, Idaho, Louisiana, Nebraska, Nevada, Arizona, Virginia, Delaware, Minnesota, Illinois, Maine ve Teksas yer almaktadır. Bu bölgelerde aylık kira ücretleri, 850 ila 1500 dolar arasında değişiklik göstermektedir. Diğer eyaletlerde ise bu rakam giderek artış göstermekte ve 2750 dolara kadar yükselmektedir.

Amerika’da uygun fiyatlı ev kiralamak isteyen kişiler, mutlaka iş istihdamı oranları ve eyalet büyüme ivmelerine dikkat etmelidir. Aksi halde kişilerin iş bulma ve geçim sıkıntıları yaşamaları kaçınılmaz bir durum olacaktır. Bu nedenle günlük yaşamı idame edebilmek için gereken tüm unsurların dikkatli şekilde analiz edilmesi ve ardından yerleşim sağlanacak bölgeye karar verilmesi tavsiye edilmektedir.

Gençler Amerika’nın Hangi Bölgelerinde Yaşamayı Tercih Ediyorlar?

Amerika, günümüzde birçok ülkeden gencin hayallerini süsleyen bir ülkedir. Özellikle eğitim, iş ve yaşam şartları açısından refah bir yaşam imkanı sunması bu ülkenin popülerleşmesindeki en önemli etmenler arasında yer almaktadır. Bu nedenle birçok genç, eğitimlerini sürdürmek ya da iş hayatına atılmak için ABD vize başvuruları yapmaktadır.

Amerika’da yaşayan gençler, genel olarak üniversite eğitimlerinin kaliteli olduğu ve istihdam oranı yüksek bölgelere yerleşmeyi tercih etmektedir. Bu nedenle New York, San Francisco, Boston, Chicago ve Los Angeles gibi eyaletler her zaman için genç nüfus oranının daha yüksek olduğu bölgelerin başında yer almaktadır.