Green Card Sürecinde Eksiksiz Şekilde Belge Hazırlamanın Önemi

Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde daimi oturum ve çalışma iznine sahip olmak, günümüzde milyonlarca kişinin hayallerini süslemektedir. Bu hakkın kazanılması adına en avantajlı seçeneklerin başında ise Green Card programı yer almaktadır. Bu program, gerekli şartları sağlayan tüm adayların başvuru yapmasına ve adil kura sistemi üzerinde şanslarını denemelerine imkan tanımaktadır. Ancak sürecin etkili şekilde sürdürülebilmesi ve bu haktan yararlanılabilmesi için belge hazırlama süreçlerinde titiz davranılması büyük bir önem taşımaktadır.

Green Card için istenen belgeler, hem katılım hem de mülakat süreçlerinde önemli bir rol oynamaktadır. Kura sonucunda kazanan kişiler, talep edilen belgeleri DS-260 formunu teslim etmeleri ve vize mülakatı için randevu almalarının ardından hazırlamalıdır. Bu sayede en doğru bilgilerin aktarılması mümkün olmaktadır. Geçerliliğini kaybetmiş ya da başvuru süreci sonrasında değişime uğramış şartlar karşısında güncel olmayan belgelerin sunulması ise vize onayının alınmasını doğrudan engellemektedir.

Green Card ek belgelerini tam şekilde hazırlama, adayların başvurularını aktif şekilde sürdürebilmeleri ve olumlu sonuçlar almaları açısından en önemli kriterler arasında yer almaktadır. Bu nedenle gerekli bilgilerin edinilmesi ve adımların hazırlıklı şekilde sürdürülmesine özen gösterilmesi gerekmektedir. Aksi halde istenmeyen sonuçlarla karşılaşılması kaçınılmaz bir durum haline gelmektedir.

Green Card başvurusunda tüm belgelerin hazırlanması ve eksiksiz şekilde teslim edilmesi konusunda yeterli bilgi sahibi olmayan adayların mutlaka profesyonel danışmanlık hizmeti sunan firmalardan destek almaları tavsiye edilmektedir. Bu sayede tüm sürecin etkili ve profesyonel şekilde tamamlanması mümkün olmaktadır. Bu durum ise vize onayı alınması açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Green Card İçin İstenen Belgelerde Eksiklik Ya Da Yanlış Yapılması Durumunda Olabilecekler

Green Card başvurusunda eksik belge bulunması, vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması ya da idari işlemlerin başlatılması gibi sonuçlara neden olmaktadır. İdari işlemler, genel olarak vize mülakat randevusu oluşturulmadan öncesinde tamamlanmaktadır. Ancak yoğunluğa bağlı olarak uzaması ihtimali bulunmaktadır. Bu durum karşısında kişilerin, ek idari işlem talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Talebi onaylanan adaylar, dosya numaraları resmi web sitesi üzerinde yayınlandıktan sonrasında OF-194 koduyla bilinen eksik evrak formunu doldurmakla yükümlüdür. Ardından paketin teslim edilmesi ve pasaport teslimi için adresin belirlenmesi için SCS resmi web adresinin ziyaret edilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise eksik evraklar, dosya numarasının yanında belirtilen tarihe kadar temin edilmeli ve pasaport ile birlikte Ankara’da bulunan ABD Büyükelçiliği yetkililerine gönderilmelidir.

Elçilik görevlileri tarafından yapılan kontrollerin ardından hala eksik belgelerin görülmesi durumunda, kişilerin pasaportları ve eksik evrak listeleri belirtilen adrese teslim edilmektedir. Bu durumda kişilerin aynı adımları tekrardan izlemeleri gerekmektedir. Tüm süreç içerisinde sağlık raporu gibi kısıtlı bir süre boyunca geçerliliğini koruyan evrakların zaman aşımına uğramamalarına dikkat edilmesi ise büyük bir önem taşımaktadır. Aksi halde tüm evraklar tamamlanmış olsa dahi, geçerlilik süresi dolmuş olan belgelerin yeniden temin ve teslim edilmesi gerekecektir. Bu işlemlerin tekrar tekrar yapılması ise ciddi bir vakit kaybına yol açmaktadır.

Green Card kazananlarının Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde giriş yapmaları için 6 aylık bir zaman dilimleri bulunmaktadır. Eksik evraklar nedeniyle sürecin uzaması, bu sürenin dolması ve kazanılmış olan Green Card hakkının kaybedilmesine yol açabilmektedir. Bu durum sonucunda ise kazanan kişi yerine yedek listesinde ilk sırada bulunan kişinin başvuru yapma hakkı doğacaktır. Tüm bu durumlardan kaçınmak ve Green Card hakkından yararlanabilmek için profesyonel vize danışmanlığı hizmeti alınması büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Green Card İçin İstenen Belgeleri Nasıl Düzgün Şekilde Toparlayabilirim?

Green Card başvurusu ve vize onayı için istenen belgelerin düzgün şekilde toplanması, sonuçları doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle tüm evrakların belirtilen tarih aralıklarına, ölçülere, detaylara ve doğruluğa sahip olması gerekmektedir. Bu aşamada kafa karışıklığı yaşayan ya da yeterli bilgi sahibi olmayan kişilerin, hatalı işlemler yapmamak adına profesyonel Green Card danışmanlık hizmeti sağlayan firmalardan yardım almaları gerekmektedir.

12 seneyi aşkın süredir on binlerce vize başvurusu için danışmanlık hizmetleri sunan DV Program ailesi, tüm süreçler boyunca adaylarına etkili bir rehberlik sağlamaktadır. Bu sayede kişiler, en kısa süre içerisinde en etkili sonuçları alma imkanına sahip olmaktadır. Bu avantajlardan yararlanmak için yapılması gereken tek şey ise dvprogram.com.tr adresinin ziyaret edilmesidir.