Green Card Başvurusunda Hangi İlden Başvurulduğunun Bir Önemi Var Mıdır?

Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde süresiz oturum ve çalışma izninin alınmasını sağlayan Green Card programı başvuruları, tamamen elektronik ortamlar üzerinden yapılmaktadır. Aynı zamanda ülke kontenjanları, son 5 sene içerisinde verilmiş olan göçmen sayısına bağlı olarak her sene değişiklik göstermektedir. Ülke vatandaşlığı bazında kabul edilecek olan aday sayısı ise ABD Federal Hükümeti yetkilileri tarafından belirlenmekte ve başvurulardan öncesinde açıklanmaktadır. Bu kapsamda Green Card başvurusu için ilin önemi olmadığını görmek mümkündür.

Green Card başvuruları sırasında adaylar il bazında değil, ülke vatandaşlığı bazında değerlendirilmektedir. Aynı zamanda Green Card uygulamaları Çeşitlilik Göçmen Vizesi grubuna dahil olduğu için, mülakat görüşmeleri ülkemizde yalnızca Ankara ABD Konsolosluğu yetkilileri tarafından yapılmaktadır. Bu durum, diğer ülkeler için de geçerliliğini korumaktadır. Bu nedenle kişiler hangi ülkeden başvuru yapmış olursa olsun, mülakatlar için belirtilen ile gitme ve vize mülakatına katılma zorunluluğuna tabii tutulmaktadır.

Green Card başvurularında olumlu sonuçlar alabilmek için kişilerin tüm başvuru süreçlerini doğru şekilde tamamlamaları gerekmektedir. Ardından federal hükümet yetkilileri tarafından düzenlenen tarafsız kura çekilişleri sırasında kazanan talihli adaylar arasına girilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise DS-260 formunun doldurulması ve vize mülakatlarının uygun şekilde tamamlanması gerekmektedir. Bu sayede vize onayının alınması ve Green Card hakkından yararlanılması mümkün olmaktadır. Ancak tüm bu süreçler içerisinde yapılan hatalar, başvuruların olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle yeterli bilgi sahibi olmayan kişilerin mutlaka profesyonel Green Card danışmanlığı hizmeti sunan firmalardan yardım almaları tavsiye edilmektedir.

Green Card Kazananların Önemli Bir Kısmı Neden İstanbul’dan Çıkıyor?

Günümüzde Green Card çekilişlerine katılmak isteyen ya da katılmış olan birçok aday, başvuru yapılan ilin belirleyici bir kriter olduğu görüşüne inanmaktadır. Bu nedenle “Green Card kazananlar neden İstanbul’dan çıkıyor?” sorusunun yanıtı sıklıkla merak konusu olmaktadır. Ancak bu durum, tamamen İstanbul nüfusunun diğer illere oranla çok daha yüksek olması ve başvuruların büyük oranda İstanbul’da ikamet eden kişiler tarafından yapılması ile doğrudan alakalıdır.

Green Card çekilişleri, ABD Federal Hükümet yetkilileri tarafından ve tamamen tarafsız şekilde gerçekleştirilmektedir. Başvuru belgesi onaylanan tüm adaylara özel olarak tanımlanan ve ID numarası olarak kabul edilen kodlar, ortak bir havuz üzerinde bir araya getirilmektedir. Ardından bilgisayar programları ile otomatik olarak çekiliş işlemleri başlatılmaktadır. Bu sayede kazanan numaralar herhangi bir müdahale olmadan listelenmekte ve açıklanmaktadır. Tüm süreç bilgisayar üzerinden gerçekleştirildiği için başvuru yapılan il ya da diğer kriterlere bağlı olarak müdahale edilmesi de mümkün değildir.

İstanbul’da Green Card Başvurusu İçin Nereden Destek Alınabilir?

Son birkaç sene içerisinde ülkemizden Green Card başvurusu yapmak isteyen aday sayısının yükselmesi, vize danışmanlık hizmeti sunan firmaların sayısında da önemli bir artış görülmesinde doğrudan etkili olmuştur. Aynı zamanda her sene yapılan başvuruların önemli bir kısmı, nüfusun en yoğun olduğu il olan İstanbul’da ikamet eden kişilerden oluşmaktadır. Bu durum, İstanbul Green Card danışmanlık hizmeti almak isteyen kişilerin firma seçimi yaparken çeşitli kararsızlıklar yaşamalarına neden olmaktadır.

Green Card danışmanlığı konusunda 12 seneyi aşkın süredir verdiği profesyonel hizmetler ile sektörün liderleri arasında yer almayı başarmış olan DV Program ailesi, her biri alanında uzman kadrosu ile her zaman için en etkili çözüm önerilerini sunan firmaların başında yer almaktadır. New York ve İstanbul’da şubeleri bulunan firma, hizmete başladığı günden itibaren profesyonellik ilkelerini korumaktan ödün vermemektedir. Green Card başvuruları için kaliteli ve güvenilir hizmetin adresini arayan kişilerin, mutlaka dvprogram.com.tr adresini ziyaret etmeleri önerilmektedir.