Green Card Kazanamayanlara Bilgilendirme Yapılıyor Mu?

Green Card kura çekilişleri, ABD federal hükümeti yetkilileri tarafından ve tamamen bilgisayar ortamında gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle kura sırasında başvuru sahipleri açısından herhangi bir avantaj ya da dezavantaj sağlanması mümkün değildir. Tüm süreç, objektif ve tarafsız şekilde tamamlanmaktadır.

Green Card başvurusu tamamlandıktan sonrasında her bir kişiye özel olarak konfirmasyon numarası atanmaktadır. Bu numara, bir nevi ID numarası olarak da kabul edilmektedir. Aynı zamanda başvuru tamamlandıktan sonrasında yalnızca 1 kez verildiği için numaranın not edilmesi ve saklanması sorumlulukları tamamen başvuru sahiplerine aittir. Çekiliş sonuçları açıklandıktan sonrasında Göçmenlik Bürosu resmi web sitesi üzerinden bu numaranın girilmesi ve gerekli kontrollerin sağlanması gerekmektedir.

Green Card çekiliş sonuçları, ABD Konsolosluğu yetkilileri de dahil olmak hiçbir kişi, kurum ya da kuruluş ile paylaşılmamaktadır. Aynı zamanda Green Card kazanamayınca mail ile bilgilendirme yapılması gibi durumlar da söz konusu değildir. Bu nedenle kişilerin, konfirmasyon numaraları ile doğrudan sorgulama yaparak süreci takip etmeleri büyük bir önem taşımaktadır.

Green Card Kazanamama Durumu Nereden Kontrol Edilir?

Green Card kura sonuçları, her sene başvuru dönemlerinde belirtilen tarihlerde gerçekleştirilmektedir. Bu kuralar, tüm başvuru sahiplerine atanan konfirmasyon numaralarının tek platformda toplanması ve bilgisayar ortamında çekiliş yapılması ile gerçekleştirilmektedir. Sonuçlar ise yalnızca Göçmenlik Bürosu resmi web sitesinde yer alan sorgulama araçları ile gerçekleştirilebilmektedir. Yani Green Card kazanamadığını anlama yolları arayan kişilerin başvurabilecekleri tek gerçek ve güvenilir kaynak, Göçmenlik Bürosu web sitesidir.

Green Card başvurusunu internet üzerinden tamamladıktan hemen sonrasında kişiler, sistem üzerinde atanan konfirmasyon numaralarını öğrenebilmektedir. Bu numarayı not etmeden sayfanın kapatılması durumunda ise tekrardan erişim sağlanması mümkün olmayacaktır. Böylece Green Card sonuçlarının öğrenilmesi şansı da kaybedilecektir.

Green Card konfirmasyon numarası erişimini kaybeden birçok kişi, 16 haneden meydana gelen bu kodu öğrenebilmek için çeşitli yollara başvurmaktadır. Bu durumdan faydalanmak isteyen bazı kişiler ise numaraya erişebileceklerini söyleyerek başvuru sahiplerinden para talep etmektedir. Ancak konfirmasyon numaraları hiçbir kişi, kurum ya da kuruluş aracılığı ile tekrardan alınması mümkün olmayan bir koddur. Bu nedenle başvuru sahiplerinin bu tuzağa düşmemeleri önemle tavsiye edilmektedir.

Green Card Sonucuyla İlgili Bilgi Göremeyenler Ne Yapmalıdır?

Green Card çekiliş bilgilerine erişim sorunu yaşayan kişiler, genel olarak sistemde yaşanan yoğunluk nedeniyle mağdur olmaktadır. Bu durumlarda kişilerin daha az yoğunluk görülen saatlerde tekrardan giriş yapmayı denemeleri gerekmektedir. Sık sık yapılan sayfa yenileme işlemleri ise sistemlerde daha fazla yoğunluk yaşanmasına ve giriş yapmanın zorlaşmasına neden olmaktadır. Farklı nedenlerden dolayı erişim sorunu yaşayan kişilerin ise vize destek hizmetleri sunan firmalara başvuru yaparak detaylı bilgi sahibi olmaları mümkündür. Bu sayede sorunun en doğru şekilde tespit edilmesi ve çözülmesi mümkün hale gelecektir.