DS-260 Formuna Yazılan Üniversiteden Ayrılmak Sorun Yaratır Mı?

DS-260 formu, Green Card kura sonuçlarında kazanan kişilerin göçmenlik vizesi alabilmeleri için atılması gereken ilk adımdır. Bu formun doğru şekilde doldurulması ve teslim edilmesi ile birlikte süreç resmi olarak başlamış olacaktır. Aynı zamanda formda yer alan bilgilerin tutarlı, doğru ve eksiksiz olması da vize onayı alınabilmesi açısından en önemli kriterlerin başında gelmektedir.

DS-260 formu sırasında kişilerden bazı kişisel bilgiler talep edilmektedir. Özellikle ABD’ye giriş yaptıktan sonrasında kişilerin hayatlarını idame ettirebilmeleri açısından mesleki detaylar büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedenle DS-260 eğitim bilgileri, vize mülakatları sırasında üstünde durulan konular arasındadır.

DS-260 formundaki üniversiteden ayrılmak, kişilerin eğitim bilgilerinde hatalı bilgi vermeleri kapsamında değerlendirilebilmektedir. Ayrılma tarihi belgelenebilir olsa da form güncelliği ve doğruluğu başvuru sahiplerine aittir. Bu nedenle vize mülakatına gitmeden öncesinde Ankara ABD Konsolosluğu görevlilerine ulaşarak değişim yapılmasını talep etmek mümkündür. Ancak bu işlemin gerçekleştirilmesi mümkün olmuyorsa KCC resmi e-mail adresi üzerinden form kilidi açtırma talebi oluşturulması gerekmektedir. Aksi halde DS-260 eğitim kısmında değişiklik yapmak mümkün olmayacaktır.

DS-260 Formunda Yazan Üniversiteden Farklı Üniversiteye Geçiş Yapmak

DS-260 formunda yazan üniversiteden farklı bir üniversiteye geçiş yapan kişiler, mutlaka bu süreçte Ankara ABD Konsolosluğu görevlileri ile irtibat halinde olunması gerekmektedir. Form doldururken dikkat edilmesi gereken nokta, kişilerin o tarihlerde sahip oldukları bilgileri girmiş olmalarıdır.

Eğitim bilgileri mesleki hayat açısından önem taşıdığı için, bazı durumlarda bilgi güncellemesi yapılması talep edilmektedir. Bu durumlarda ise KSS yetkililerine e-posta aracılığı ile gerekli bilgilerin aktarılması ve form kilidi açtırma talebinin verilmesi gerekmektedir. Bu sayede gerekli düzenlemelerin yapılması mümkün olacaktır.

DS-260 Formunun Eğitim Kısmında Değişiklik Yapılabilir Mi?

DS-260 formunu doldururken yapılan hatalı girişlerin tümü üzerinde değişiklik yapılması mümkündür. Bunun için KCC yetkililerine e-mail yoluyla ulaşılması gerekmektedir. Vize mülakat tarihi belirlenmiş olan kişilerin ise Ankara ABD Konsolosluğu görevlileri ile irtibat kurmaları gerekmektedir. Bu sayede doğru yönergelerin öğrenilmesi ve izlenmesi mümkün olmaktadır.

DS-260 formunda bulunan eğitim kısmı, mesleki hayatın sürdürülebilmesi açısından önemli bir husustur. Ancak vize onayı ya da reddi üzerinde öncelikli bilgiler sınıfında yer almamaktadır. Bu nedenle form kilidi açtırma talebi oluşturmak yerine vize mülakatı sırasında konsolosluk görevlilerine bilgi aktarılması da çözüm sunabilmektedir.

DS-260 Formu Eğitim Bilgileri Nasıl Doldurulur? Danışmanlık Hizmeti

DS-260 formu eğitim bilgilerini doldururken dikkat edilmesi gereken nokta, diğer tüm alanlarda olduğu gibi güncel ve doğru bilgilerin paylaşılmasıdır. Kısa süre içerisinde mezun unvanı alınacak olsa dahi, form doldurulan gündeki statü bildirilmelidir. Bu kapsamda kişiler, kendilerini öğrenci olarak tanıtmalıdır. Aksi halde bilgilerin doğru olmaması nedeniyle vize reddi alınması kaçınılmaz olacaktır.

DS-260 formu doldururken en doğru adımların atılabilmesi için, kişilerin vize danışmanlık hizmeti sunan profesyonel firmalardan danışmanlık almaları oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır. Uzman kadrosu ve profesyonel hizmet anlayışı ile DV Program ailesi, sektördeki en yüksek başarı ortalamasına sahip firma unvanına sahiptir. Aynı zamanda Green Card başvuru süreçlerinden kişilerin ABD’ye gidecekleri güne kadar en kaliteli hizmetleri sağlamaktadır. Bu nedenle haklarını en doğru şekilde kullanmak isteyen kişilerin mutlaka DV Program ekip üyeleri ile görüşmeleri tavsiye edilmektedir.