DS 260 Formu Doldurma Aşamasında Adres Bilgileri Hakkında Merak Edilenler

DS 260 formu, Green Card almaya hak kazanan kişilerin zaman kaybetmeden doldurmaları gereken belgedir. Elektronik ortamda doldurulan DS 260 formunda adres bilgileri için özel bir alan bulunmaktadır. DS 260 adres bilgileri üzerinde yaşanabilecek değişiklikler, başvuru sahiplerinin bu aşamada zihin karışıklığı yaşamasına neden olabilmektedir.

Online ortamda doldurulan DS 260 formuna konsoloslukta görev alan mülakat görevlisi erişim sağlayabilmektedir. Ancak herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması adına form doldurulduktan sonra bir çıktısı alınarak muhafaza edilmeli ve mülakat salonuna getirilmelidir.

DS 260 Formu Doldururken Adres Belirtmem Gerekli Midir?

DS 260 formunu doldururken adres bilgilerinizi belirtmeniz için ayrı bir alan bulunmaktadır. Bu alanın doldurulması zorunludur. DS 260 formu adres bilgileri kapsamındaki alana mevcut ikamet adresinizin yanı sıra 18 yaşınızı doldurduktan sonraki yaşantınızda ikamet ettiğiniz tüm adresleri yazmanız istenmektedir.

DS 260 formu üzerindeki alanların büyük bir kısmı kesinlikle doldurulmak zorundadır. Adres bilgileri de zorunlu alanlardan biridir. “Optional” olarak belirtilen alanlar isteğe bağlı olarak boş bırakılabilmektedir. “Does Not Apply” seçeneğinin sunulduğu alanlar ise bu kısmın sizin için geçerli olmadığını ifade etmektedir.

DS 260 Formunda Adres Belirtmezsem Sorun Yaşar Mıyım?

DS 260 formu, Green Card almaya hak kazanan kişilerin kendileri hakkında özet bilgileri konsolosluk yetkililerine beyan etmelerine olanak sağlamaktadır. Form üzerinde yer alan tüm bilgiler, başvuru sahibinin beyanı olarak kabul edilmektedir. Bu formun eksik, hata ve yanlışsız şekilde doldurulması gerekmektedir. DS 260 formunda adres belirtilmemesi durumunda başvurunuz reddedilebilmektedir.

DS 260 Formu Gönderildikten Sonra Adres Eklemem Gerekirse Ne Yapmalıyım?

DS 260 formunu doldururken beyan edeceğiniz tüm bilgiler mevcut durumunuzu yansıtmalıdır. Formu doldurduktan sonra bilgilerinizde değişiklikler yaşanabilir. Bu değişiklikler öngörülebilir olsa dahi forma mevcut bilgiler yazılmalıdır.

DS 260 formunu doldurup gönderdikten sonra yetkililerin desteği olmadan bir daha işlem yapmanız mümkün değildir. Ancak önceden kaydedilen DS 260 üzerinde adres güncelleme yapabilirsiniz. Konsolosluk Elektronik Uygulama Merkezi olan CEAC’ın web sitesine giriş yaparak Göçmen Vizesi Yabancı Kayıt bölümünden “View/Edit” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Henüz tamamlanmamış ve yetkililere gönderilmemiş olan DS 260 formu bu alanda görüntülenmektedir. “Edit” menüsüne tıklayarak formu tamamlayabilir, adres ekleme işleminizi yapabilirsiniz.

DS 260 Formunda Adres Değişikliği Yapabilir Miyim?

DS 260 formunu tamamlayarak gönderdiğiniz takdirde adres değişikliği yapamazsanız. Bu süreçte DS 260 adres değişikliği için konsolosluk yetkililerinden onay alınması gerekmektedir. Yetkililer onay verdiği takdirde forma tekrar erişmek ve adres değişikliği yapmak mümkündür.

DS 260 adres işlemleri için destek alarak sürecin sizin için kolay ve pratik olmasını sağlayabilirsiniz. Binlerce kişinin yurt dışında yaşama ve çalışma hayalini gerçekleştirmesinde yardımcı olan DVLottery, profesyonel vize danışmanlığı hizmeti ile sürecin her aşamasında yanınızda olmaktadır. Başvuru adımları, talep edilen belge ve beyannamelerin tamamlanmasında gerekli bilgileri sizlerle paylaşan DVLottery, DS 260 formu adres değişikliği gibi yasal zorluklar karşısında aracı olarak problemleri çözüme kavuşturmaktadır.

Özgürlükler ülkesi olarak da bilinen Amerika’da yaşama hayalinizi gerçekleştirmek istiyorsanız şimdi DVLottery ile iletişim kurun! Ofislerimizde görev yapan, her biri alanında uzmanlık sahibi olan dinamik ekibimiz, başvuru sürecinizin en etkin ve sorunsuz şekilde yürütülmesi için destek sağlamaktadır. Başvuru sürecinin her basamağında olduğu gibi DS 260 formunu doldururken yaşayabileceğiniz olası problemlerinizin çözümünde de DVLottery şirketimizin uzman kadrosundan destek alabilirsiniz.